Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Скільки коштує весілля в 2020 році?

Зміст статті

Від наречених питання про бюджет я чую найчастіше . Саме тому вирішила написати про це статтю і відкрито пояснити усі витрати, які можуть бути на весіллі. 

Мене звати Альона, власниця весільного агентства “Melanik”, рада знайомству.

Відразу попереджаю, що не пишу тут ціни “з неба”. Вартість на послуги НЕ найвища і не мінімальна. З такими бюджетами ми працює на весіллях, які можна побачити у портфоліо на сайті та в соціальних мережах.

Весілля – це як машина. Нам в салоні завжди пояснюють: залежно яка марка, модель, комплектація, на основі цього формується ціна. А там вже вибір за вами, що це буде Жигулі, Мерседес чи BMW

Без довгого тексту почнемо розбирати вартість весілля.

Вартість ресторану та кейтерингу

Банкет

Колись усі думали, що це найбільша частина витрат. Зараз практика показує, що не зовсім.

У Вінниці вартість банкетного меню в хороших ресторанах приблизно 1000 грн на людину. Інколи можна скласти меню на цю суму вже з алкоголем, але це потрібно вміти)). Все залежить від вашого апетиту та побажань.

В ресторані додаткова оплата може бути за оренду інших приміщень або територій, бій посуди, обслуговування та доплата за понаднормову роботу закладу.

Виїзний кейтерінг

Кейтеринг – ресторан на виїзд, буде коштувати приблизно від 600 грн на людину. Оренда меблів додатково, а це: столи, стільці, посуд, скатертини,серветки.

Оренда красивого шатра на 100 осіб передбачає великі витрати.

Шатер нам знадобиться орієнтовно 280 кв м. Разом з підлогою, сценою та іншими потрібними конструкціями він обійдеться Вам близько 8-12 тис у.о. А також можливо туалети, генератор…

Декорування шатра тканиною, ковроліну, освітлення – ще від 6000 у.о.
Якщо є бажання – все реально і все зробимо!

Ведучий

Середня вартість послуг хорошого ведучого зі своїм звукорежисером від 600-700$ у Вінниці.

Тут ви маєте розуміти, що звукорежисер – це не помічник ведучого, а просто людина, яка включає відповідну музику під слова ведучого на протязі всього вечора. Він не допомагає проводити конкурси, збирати людей і шукати рушники чи коровай))) Я пишу ці елементарні речі, тому що недавно мені наречена сказала “ Та там у ведучого є його помічник, то нам координаторів потрібно менше” А в них на 200 чол. весілля!!

Якщо на своєму весіллі хочеться бачити медійну людину (відому особистість), то гонорар буде складати від 1000 – 5000 $

Фото і відео зйомка

В цьому пункті витрат взагалі дуже важко розібратися, тому що ціни дуууже різні за таку ж саму роботу. Так може здавати лише на перший погляд.

skilky-koshtuie-vesillia-05

Тут є багато нюансів, які впливають на вартість роботи. Серед них це:

 • якість камер – топові спеціалісти мають камери, які ідеально передають картинку
 • навчання та майстер класи – якщо людина знає теорію і спробувала це на практиці, то позувати вам буде набагато легше і вийдуть природніші кадри
 • пакет послуг – 1,2 чи 3 спеціаліста, SDE (монтують кліп в той самий день),  відео для інстаграм (1хв), інколи вартість залежить від тривалості відео
 • додаткові послуги – аерозйомка коптером з висоти, SDE, Love story
 • термін обробки – в деяких спеціалістів є експрес обробка, яка оплачується додатково
 • транспорт – якщо ваш ресторан за містом будьте готові до того, що дорога оплачується додатково. І як показує практика спеціалісти наперед про це не попереджають.
 • тривалість роботи. Тут може бути варіант 8 год, 12 год, 14 год. Але як можна стільки готувати вивіз торту  його не зняти? Ми завжди замовляємо 12 год, тому маємо правильно складений таймінг

Ще є пункти, які не впливають на вартість, але теж дуже важливі

 • талант – тут без коментарів
 • стиль та обробка у всіх спеціалістів різний. Хоча це не впливає на вартість, але ви маєте зрозуміти що вам подобається.

Головне, що ви маєте пам’ятати – це основна пам’ять про ваше весілля.

Я знаю багатьох наречених, які зекономили на фото або відео і були розчаровані результатом. Не думайте, що вдвічі дешевший фотограф знімає так  само))

Вибачте за довгий вступ, але без нього ніяк.

Вартість фотографа

Професійний фотограф, роботами якого ви будете насолоджуватися, коштує в середньому 600$ Вартість може коливатися від  400-1000 $ в залежності від професіоналізму та вище перелічених причин.

Часто ми беремо другого фотографа, який більше фотографує емоції гостей. Я завжди домовляюсь про віддачу фотографій через 1-3 дні після весілля. Інстаграмним нареченим та гостям це дуже подобається.

На наступний рік планую ввести на ринок нову послугу – айфонограф. Він буде фотографувати на хорошу камеру телефону, відразу обробляти та скидати в групу. Мої наречені зможуть в той же день вибрати фото для інстаграм))

Відеозйомка

Середня вартість зйомки на дві камери від 1100$, 12год  роботи. В агентстві “Melanik” наречені вибирають саме такий пакет послуг, тому що бачать результат та різницю. Ви вже знаєте від чого може залежати гонорар спеціалістів. Відеозйомка може коштувати від 700- 2000$.

В статті наведено приклади робіт спеціалістів, що підверджують цінність їхньої праці. Під час роботи з нареченими я пропоную кілька спеціалістів однієї послуги. пояснюю різницю та презентую їхні роботи. Якщо вам щось не зрозуміло чекаю вас на першу зустріч. Все обговоримо. Запис по телефону (063)0301008

Музичний супровід

Існує два варіанти

 • Кавер група
 • Діджей

Кавер група (Вікіпедія говорить, ж що є ще назва Веддинг-бенд (англ. Wedding band – «весільний оркестр») – музичний колектив, який спеціалізується на виконанні популярних хітів на весіллях. Репертуар таких груп включає в себе велику різноманітність пісень, звичних для сприйняття середньостатистичного слухача і найбільш підходящих для танців. У робочому арсеналі Веддінг-бенду завжди присутні як медляки, так і запальні хіти. Крім цього, такі колективи вміють виконувати спеціальні композиції, призначені для романтичного танцю молодят.

Вони можуть формувати список пісень самостійно, орієнтуючись на настрій гостей, або ж заздалегідь надавати замовнику свій робочий плей-лист з метою вибору найбільш підходящих композицій. Веддинг-кавер-групи часто працюють з концертмейстером і квартетами класичної музики.

Традиційний режим роботи Веддинг-бенду представлений двома або трьома блоками по 40-45 хвилин. Якщо по таймінгу перерва між столами 60 хв, то 15-20 хв ще працює діджей. В кожної групи є свій технічний та побутовий райдер, який обов’язково має бути виконаний. Це мається на увазі вимоги до апаратури, сцени, комплектація та сила звуку, умови по харчуванню, транспорту і т.д. Усіма цими питаннями має займатися ваш організатор. Він підраховує приблизну вартість райдерів та оголошує вам.

Вартість кавер групи від 1000 – 3000$, все залежить від колективу. В агентстві “Melanik” вам пропонують кілька варіантів з описом, цінами та репертуаром, які будуть сформовані у вашій презентації весільних спеціалістів.

Діджей на весіллі – це людина, яка не просто включає клубну музику. Так чомусь думають 80% наречених. Він враховує аудиторію, вікові особливості, ваші побажання, які ви маєте описати йому у вигляді “білого та чорного списку треків”. Так, діджей не співає в мікрофон, але хороші спеціалісти можуть дійсно зробити класні танці.

В середньому діджей коштує від 250 – 450 $ Тут вартість залежить від його професіоналізму, досвіду, наявності апаратури, її якості та кількості комплектів. Якщо ви організовуєте весілля самі, то прийдеться в цьому розбиратися.

Технічне забезпечення

Звук

Кількість апаратури залежить від розміру залу, кількості гостей, артистів та весільних зон (церемонія, фотозона для торту). В середньому комплект апаратури коштує від 4000 грн. Вартість може коливатися від 3000 – 15 000 грн. Все це обговорюється при складанні орієнтовного бюджету.

Світло

Додаткове світло, яким ми користуємося ОБОВ’ЯЗКОВО. Це один з пунктів, який ми не упускаємо на жодному весіллі. Не має різниці чи у вас світлий зал, чи темний, великий чи малий. Нижче показую приклад освітлення зі світлом і без нього

На не великий зал стандартний комплект світла від 6000 грн. В залежності від технічного завдання, яке потрібно поставити команді. Може бути 6000-12 000 грн. Звичайно, якщо у вас на весіллі буде співати Настя Каменских, то бюджет буде іншим.

Декор

Атмосфера, настрій та картинка самого весілля в більшій мірі залежить від декору. Якісна флористика створює настрій та відчуття казки. Декор – це суттєва стаття витратів, яка залежить від дуже багатьох факторів. Я планую зняти відео з поясненнями вартості декору та флористики.

Стежте за сторінкою в інстаграм.

Для початку давайте виділимо основні зони для декору:

 • церемонія – вартість її залежить від місця проведення, масштабу, кількості флористики, конструкцій
 • кенді бар – задня стінка, оформлення або виготовлення столу, підставок
 • стіл наречених – задня стінка або без неї, флористика, конструкції і масштаб
 • букет нареченої
 • флористика на столи гостей
 • фотозона для гостей (якщо потрібно)

Сюди ж потрібно буде порахувати оренду стільців для гостей на церемонію або заміна в самому залі, столика для розпису, транспортні витрати, роботу флористів, монтаж і демонтаж.

Бюджет на декор та флористику весілля може бути від 30, 40, 50 тис і до безкінечності. Все залежить від того на скільки вистачить фантазії у вас, в організатора та декоратора)))

Усі весілля агентства “Melanik”, які ви бачите на наших ресурсах мають бюджет в середньому 50 000 грн. Для невеликого весілля на мінімальний декор у 2019 році бюджет міг бути 40 000 грн. Менше просто не виходить.

Декор – це пазл, який складається з багатьох деталей і не може бути ТАКИМ точно, тому що все дуже індивідуально. Для наречених “Melanik” концепція весілля розробляється та презентується організатором. Наречені вибирають з презентації ідеї і стиль, який їм подобається. На зустріч з декораторами ми приходимо з цими фото та додатково готуємо подібні ідеї в такому ж стилі.

Якщо ви готуєте весілля самостійно, подумайте що саме вам хочеться бачити в декорі. Підберіть максимальну кількість фото для різних зон і з цими матеріалами йдіть на зустріч. От тоді ви будете задоволені результатом.

Для прикладу покажу вам реальний бюджет весілля над яким ми працювали зі студією декору “BON BON weddings”

Про весілля:
Гості: 40 чол
Зал Папелла, ресторан “Butterfly”
Церемонія на території комплексу. Оренда – 2000 грн (входила вартість оренди диванчиків)
Стіл наречених не виділений від гостьових (дивіться фото)
Дата: весілля було весною 2019 року і ціни змінюються в залежності від сезону. Реальне формування смети з приблизними цінами ви можете побачити.
Загальна вартість декору: 38095 грн

Кому цікаво залиште електронну пошту і вам автоматично прийде повідомлення з детальним бюджетом на декор по цьому весіллі.

Весільна церемонія

Тут витрати можуть бути за оренду самого місця для проведення церемонії. В кожному ресторані по-різному.

Оплата послуг церемоніймейстера від 150 $. Додатково можна замовити послугу офіційного одруження безпосередньо в день весілля. Це коли не ви їдете в РАЦС, а він до вас))) Така послуга коштувала в 2019 році від 4300 – 6500 грн.

Додатково оплачується оренда і можливо транспорт стільчиків. Що, як, звідки розказую в процесі роботи.

Вартість роботи весільного агентства

Якщо ви не читали опис послуги “організація весілля”, раджу це зробити.

В агентстві “Melanik” повна організація весілля коштує в середньому від 900- 1500$ Все залежить від масштабу роботи та кількості гостей. Все обговорюється індивідуально.

Результати роботи радують наших наречених, відгуки яких можете почитати на головній сторінці сайту. Підхід до кожного етапу підготовки полегшить вам життя та зробить цей період приємним для спогадів.

Базові обов’язки під час організації весілля ми зібрали в документі “Обов’язки організатора”, які поділяються на: перед весільні, весільні та після весільні. В залежності від ваших побажань та формату свята вони можуть змінюватися. залишіть свою електронну пошту та автоматично отримайте листа з переліком Обов’язків організатора.

Для полегшення підготовки ми використовуємо мобільну програму. Наречені скачують її на телефон та переглядають етапи підготовки, орієнтовний бюджет, фактичний бюджет, таймінг, список потрібних речей в форматі онлайн 24/7. Виглядає все ось так

Концепція весілля – це наповненість всього дня, починаючи від ранку і закінчуючи прощанням з гостями. Усі ідеї ми формуємо на основі анкети, яку заповнюють наречені та на основі їхній уподобань та цінностей. Саме на зустрічі-представлення концепції народжується душа весілля.

Ось так це виглядало в сезоні 2019 року

Налагоджена система роботи та комунікації команди з нареченою дає свої результати. Підтвердженням того є атмосфера свята та наші результати у вигляді організованих проектів.

Я нікому не нав’язую послуги організації весілля, але ви маєте розуміти усі “за” і “проти”, перш ніж прийняти рішення.

Наступний пункт витрат на весілля – це поліграфія

Тобто запрошення, іменні картки, дрес-код та інші додаткові картки. Але зверніть увагу, що у Вінниці друком плану розсадки гостей займаються декоратори
В 2019 році запрошення з конвертом, основною карткою, розсадкою та сургучем мінімально коштувало в 70 грн шт. Запрошення замовляються 1 шт. на сім’ю, яку запрошуєте.

Весільний образ

Бачення та втілення образу наречених займає достатньо часу. Весільне агентство не займається створенням образу наречених. Я можу лише порадити класного стиліста, який проконсультує та допоможе у вирішенні цього питання. Варіанти стилістів та візажистів ми пропонуємо.

Вартість може бути абсолютно різною, тому навіть приблизних сум тут писати не буду.
До речі, вартість обручок, плаття, костюму та аксесуарів не враховується в бюджет на весілля, якщо це підготовка в агентстві “Melanik”.

Транспорт

Розкажу свою суб’єктивну думку, яку розділяють більшість моїх наречених. Машина наречених – це всього лиш засіб пересування. Ми орендуємо комфортний автомобіль преміум класу, який зможе нормально припаркуватися і проїхати там, де нам потрібно. Не прикрашаємо квітами, стрічками і тд. Я вважаю, що ці гроші краще вкласти в щось інше, що оцінять гості і наречені. В середньому це виходить 400-700 грн за год. Пам’ятайте про те, що орендувати автомобіль ви можете мінімально на 4 год. Деколи цього транспортні компанії не пояснюють або не прописують, а наречені чують цифру 1500 грн лімузин і бронюють))) Потім “як доходить до діла”, то виясняється це лише 1 год, а мінімально 4 год та ще й додатково потрібно оплатити бензин, якщо ви їдете за місто. Ось так, коли немає організатора. Будьте розумні)

Торт і кенді бар

Кілограм торту у 2019 році коштував 350-450 грн + рахується декор торту в залежності від дизайну.

Кенді бар – це дуже індивідуально. Його вартість важко сказати, тому що це залежить від кількості гостей, підставок, з декором чи без. Якщо ми беремо 30 гостей, то у нас виходило мінімальна кількість солодощів на 2500 грн, гарний декор додатково від 3000 грн. Який формат подобається, такий обираєте.

Шоу програма

Тут дуууже індивідуально. Розкажу свою точку зору.

Шоу програма має здивувати гостей, а не зробити ефект “ну ясно..в них було “назва”. Пам’ятаєш ми це бачили в Оксани на весіллі”

Тут ще важливо вгадати вподобання гостей та попасти в тему весілля. Саме через це я так багато питаю про запрошених та що подобається нареченим.

Якщо говорити про класну шоу програму, то це від 8000-15000 грн. Нехай вона буде одна, але ВАУ. Повторюсь, що все дуже індивідуально і інколи самі гості – це ціла шоу програма. Головне розкажіть мені про це наперед))

Короткий документ бюджету весілля з описом ви можете скачати тут.

Додаткові та непередбачувані витрати

Весільні витрати можна продовжувати ще дуже довго, але вони не будуть такі масштабні. Під час підрахунку орієнтовного бюджету, обов’язково потрібно виділяти 15-20 % від загальної вартості на непередбачувані витрати.

Серед них може бути: проживання гостей, транспорт, оренда якоїсь території, додаткові стилізовані зони, аніматори, спецефекти, більша кількість шоу програм.

Я поділилася з вами реальними цінами та пояснила багато пунктів. Буду рада познайомитися під час першої зустрічі.

Telegram/Viber/Дзвінки
0630301008

Обговоримо усі питання і про все домовимося)

Весілля – це чудово, але ГОЛОВНЕ – бережіть себе і своїх близьких!

Поширити в соціальних мережах:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Також може зацікавити